Ettevõtteid tunnustati Riigikaitse Nurgakividega
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) tunnustas oma koostööpartnereid Riigikaitse Nurgakivi auhinnaga. Kolmandat korda jagatud preemiaga tõstetakse esile riigikaitse edendamisesse panustanud ettevõtteid Eestist ja välismaalt.
„Tänan kõiki koostööpartnereid panuse eest, mis te andsite 2023. aastal kaitsematerjali tarnimisel, hoonete ehitamisel ja teenuste osutamisel – kokku enam kui 600 miljoni euro eest,“ ütles RKIKi peadirektor Magnus-Valdemar Saar. „See raha on teisenenud meie kaitsevõimeks ning tänu teile on Eesti täna kaitstum kui kunagi varem,“ lisas ta.
Tunnustused jagati järgmistes kategooriates:
Suurima tarnija tiitli pälvisid ettevõtted Proteus Advanced Systems & Israel Aerospace Industries, kellelt soetasime ülivõimsa relvasüsteemi Blue Spear 5G SSM, mis tõstab Eesti meresõjapidamise võime täiesti uuele tasemele.
Aasta tehing sõlmiti Saksa ettevõttega Diehl Defence GmbH & Co. KG, kellelt Eesti ostab õhutõrjesüsteemid IRIS-T SLM. Tegemist on Eesti ajaloo suurim kaitsehankega.
Aasta moonatarnija on Hispaania ettevõte Instalaza S.A. Eelmisel aastal tarnisid nad suures mahus tankitõrjemoona, suurendades oluliselt meie lühimaa tankitõrje võimekust.
Aasta ehitaja on Nordecon AS, kellega sõlmitud lepingud moodustavad taristuarenduse eelarvest ligi poole. Suurimaks panuseks riigikaitsesse on laskemoona hoidlate rajamine.
Aasta innovatsioonipartneri tiitli pälvis Baltic Workboats AS. Järgmisel neljal aastal juhivad nad üleeuroopalist kaitsekoostööprojekti, mille tulemusel valmib Euroopa riikide merevägedele mõeldud poolautonoomse modulaarlaeva prototüüp.
Pikaajaline koostööpartner on Riigimetsa Majandamise Keskus. RKIKi hallatavast 42 000 hektarist kolmveerandi moodustab metsamaa, mida tuleb regulaarselt majandada.
Aasta arenduspartner on Uptime OÜ, kellega koos loodi kaitseministeeriumi valitsemisala uus dokumendihaldussüsteem.
Aasta toitlustaja tiitli pälvis Saarioinen Eesti OÜ, kellega koos saame tagada kaitseväele parima toitlustusteenuse.
Aasta keskkonnategija on MTÜ Kotkaklubi. Nendega koostöös viime läbi kaitsealuste lindude inventuure – see on vajalik eeltöö väljaõppevõimaluste suurendamisel.
Aasta korrashoiupartner on nõrkvoolu valdkonnas tegutsev Spark Solutions OÜ.
Aasta väikeettevõtte tiitel kuulub ettevõttele OÜ Nelijakk, kes on olnud kaitseväelaste riidevarustuse paranduspartner üle kümne aasta.
Aasta teenusepakkuja on OÜ Kemmerling. Ilma nende välitualettide ja kätepesujaamadeta olnuks õppusele Ussisõnad tulnud 10 000 reservväelase teenindamine mõeldamatu.
Inseneritarkuse auhind – preemia sai Inseneribüroo PIKE OÜ, kelle inseneritarkuse mõju on riigikaitseliste taristuobjektide arendamisel tuntav juba üle kümne aasta.
Jätkusuutlikkuse partner on Baltyre Eesti AS, kes tarnis kaitseväe masinapargile eelmisel aastal üle 2000 rehvi.
Aasta väiketootja toitlustuse lepingus on Pihlaka AS. Tunnustame toodete püsivalt kõrge kvaliteedi ja hea maitse eest, mille kohta oleme ajateenijatelt palju kiidusõnu saanud.
Sõduri lemmik on Tamrex Ohutuse OÜ, kes tarnis Ussisõnade suurõppuse jaoks suurtes kogustes isikukaitsevahendeid ja sõdurivarustust ballistilistest kiivritest kinnasteni.
Aasta kaitsevalmiduse partneriteks kuulutati KOTTON BETOON OÜ, OÜ WARREN CONCRETE, Revonia OÜ, Pärnu Graniit OÜ ja Nordic Production Group OÜ. Kõik need ettevõtted on viimastel aastatel tarninud hulgaliselt tõkestus- ja kindlustusvahendeid.
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus korraldab hankeid kaitseministeeriumi, kaitseväe ja teiste valitsemisala asutuste tarbeks ning haldab ja arendab nende kinnisvara. Keskuse eesmärk on võimaldada kaitseväel keskenduda sõjaliste ülesannete täitmisele ning luua iga euro eest võimalikult palju kaitsevõimet.